Męski

Dziś podzielę się z Wami dość osobistym spostrzeżeniem odnośnie mężczyzn.

Zdałam sobie sprawę z tego,  że (dla mnie) najbardziej męskim facetem jest ten z różańcem w dłoni.

Mówię całkowicie poważnie.

Silny mężczyzna nie kojarzy mi się z siłką itd. A właśnie z Kościołem,  modlitwą. Wiecie dlaczego?

Najłatwiej buduje się te mięśnie fizyczne, nad mięśniem duchowym potrzeba ogromu pracy. Jeśli mężczyzna jest w stanie wytrwac w modliwie różańcowej ma w sobie wiele samozaparcia. Potrafi się kontrolować. Skąd te wnioski?

Z własnego doświadczeniatej  tej łatwej, lecz trudnej modlitwy. Łatwej? Bo nie potrzebujemy wielu słów i nie wiadomo jakich regułek. Trudnej? Bo wymagającej skupienia i poświęcenia czasu.

W towarzystwie moich męskich przyjaciół, którzy regularnie się modlą czuję się po prostu bezpieczna. Często również tak trochę zaopiekowana. Ja wiem,  że to nie jest reguła,  ale oni traktują kobiety tak.. wyjątkowo. Mają w sobię tę wrażliwość, która stanowi ich największą moc. Przyciągają. Po prostu!

Różaniec kojarzy mi się z taką duchową dorosłością, mimo, iż jest on najbardziej popularny wśród dzieci i ludzi starszych. (Poparte doświadczeniem uczęszczania na różaniec do Kościoła od wielu lat nie tylko w mojej parafii.) Kształtuje nas, naszą osobowość, charakter. A ponad to zbliża do Boga! Tyle dobrego w jednym!

Dlatego drodzy Panowie,  ale nie tylko!

Może warto spróbować?

Niczego nie tracisz,  a mozesz zyskać nowego siebie.

Życzę Ci jak najlepszej nocy, albo dnia (zależy kiedy to czytasz😜)

13 uwag do wpisu “Męski

 1. Moja historia z różańcem jest dziwna. Odpycha łatwo mnie ta modlitwa jako coś bezmyślne i monotonne. Aż w pewnym momencie swój opór odebrałem jako męskie wyzwanie. Dziś nadal uważam tę modlitwę za zbyt monotonną, ale… od 5 lat należę do Żywego Różańca, traktuję to wciąż serio i jestem z siebie dumny.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jejku, to gratuluję. Bycie częścią Żywego Różańca musi być niezłym wyzwaniem, ale i piękną przygodą.
   Warto się w takich kwestiach przelamywac, zwlaszcza, że przynajmniej dla mnie, to trudności sprawiają, ze widzę wiekszy sens tego, co robię. Gdyby wszystko przychodzilo latwo i prosto nie docenialabym tego tak bardzo i bie byloby to dla mnie takie ważne 😊

   Polubione przez 1 osoba

 2. Pingback: Kobieca – introwertyczna ekstrawertyczka

 3. Z chłopakiem od różańca spędziłam 7 lat swojego życia. Był moim przyjacielem i nie wiedział, że na zabój się w nim kocham. On bał się związku z niewierzącą osobą i przyjaźń się rozpadła- po niezłej awanturze i jego nieudanym związku z dziewczyną… od różańca.

  Dla mnie męskość to przede wszystkim odwaga. Fiilm „The Greatest Showman” obejrzałam w kinie już 2 razy i za każdym razem przechodziły mnie ciarki, kiedy w scenie pożaru jeden z mężczyzn wbiegł do palącego się budynku, aby kogoś uratować.
  Męskość to też duma i honor. Bez tego mężczyzna jest tylko wstrętnym popychadłem i mazgajem (2 lata mieszkałam z takim…).
  Lubię też introwertyczność. W dzieciństwie kochałam się we Włóczykiju, a mój mąż to taka właśnie jego hinduska wersja haha 😀
  Romantyczność u mężczyzny to wisienka na torcie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Nie ma reguł, co do ludzi. Po prostu :p
   Hmmm ja nie wiem czy dalabym radę z totalnym introwertykiem, ze względu na to, że potrzebuję słyszeć, iż np. Komuś na mnie zależy, do mnie trzeba mówić w prost, bo jak mam się domyślać, mogę domyślać się źle. 😂
   Ahh temat rzeka.
   Fajnie masz z tym mężem ❤ super, że tak dobrze się dobraliscie 🤗

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s