Rusz tyłek

Wiecie, co mnie najbardziej irytuje? Bierność.  Tak biernośc.  Ale nie taka,  że ktoś serio nie wie co zrobic i pozostaje bierny. O nie nie.  Taka, że doskonale wiemy, czego chcemy, ale nie. Nie zrobimy tego, bo co ludzie pomyślą, albo widzimy, jak ktoś sie nad kimś znęca i nie nie nie. Przecież to ich sprawa. Gucio prawda! Ty nke zareagujesz, gdy komuś się dzieje krzywda.. nikt nie zareaguje.  A potem mamy. Ludzie od 2 do 29 roku życia więźniami w domu. Sąsiedzi nic nie zauważyli.

Czasami nie widzimy, ale częściej nie chcemy zauważyć.

Kolejny przykład?  Proszę bardzo.

Dziewczyna marzy o tym by super jeździć na nartach, ale przeciez nie zapisze sie na lekcje bo się wstydzi. Potem całe zycie bedzie marudziła, że nie zrobiła tego.

Bierność, która bierze się ze wstydu czy lenistwa nas zabija. Naprawdę.  Powolutku od środeczka. Lądujemy w błędnym kole poza granicami rzeczywistości.  Oddaleni od tego co chcielibyśmy robić czy osiągnąć.

W przypadku nie reagowania na krzywdę oddaleni od człowieczeństwa.

Pomyśl dziś o jednej rzeczy, o jednej sprawie,  co do której zabrakło Ci odwagi.

Może czas najwyższy ruszyć tyłek i coś  z nią zrobić?

Spokojnego dnia Ci życzę i dobrego, mam nadzieję,  że coś dobrego Ci się przytrafi 🤗

Reklamy

6 uwag do wpisu “Rusz tyłek

  1. Zbyszek

    źle jest robić coś „bo inni”, ale robić coś „bez względu na innych” to tylko poza. nie musisz robić wszystkiego. Czasem dobrze też jest potrafić rezygnować. Ale to co najważniejsze, wcale nie narty, trzeba!

    Polubione przez 1 osoba

  2. Rodzina jest największym źródłem takich frustracji, bo chcąc nie chcąc bierze się pod uwagę zdanie najbliższych. Dlatego tak ważne jest usamodzielnienie się i używanie własnego rozumu. Mi udaje się to w 95%- robię to, co JA uważam za słuszne i to co JA chcę robić. Dość często zdarza mi się słyszeć odmienne zdanie lub wręcz krytykę wywierającą presję, dlatego mam momenty zawahań.

    P.S. Jeśli ten komentarz do Ciebie dojdzie, sprawdź proszę folder SPAM w swoich komentarzach dobrze? Bo próbowałam się do Ciebie dobijać wcześniej ,ale bez skutku.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s