Rozwijam 

Hej😙

Dziś kilka słow o tym i o tamtym. Samo życie. 😊

Obiecałam rozwinąc wątek z mądrością w niedoskonałości, ale nie wiedziałam jeszcze do końca ile chcę Ci powiedzieć. Co mogę przekazać w pełni swiadomie i w zgodzie ze sobą. 

Nie jesteśmy doskonali. Składamy się z wnętrzności, które piękne nie są ( nie pisz mi, że  podobają Ci się jelita czy żołądek 😂) nie mamy idealnych charakterów ( nawet Twój obiekt westchnień idealny nie jest, czas sobie to uświadomić😜) i właśnie dzięki temu jesteśmy super! Gdyby każdy z nas był idealny wszyscy bylibyśmy tacy sami. Ideał z założenia jest jeden. Niczego mu nie brakuje, a skoro nie brakuje, to nie ma potrzeby interakcji z drugim człowiekiem. W końcu ideał sam sobie wystarcza.  Ta cała branża kreatywna składa się z nieidealnych jednostek, które tworzą swietne rzeczy łącząc różne pomysły. 


Nie wiem, czy znasz, ale ta piosenka robi mi dzień, gdy mam rozkminy nad tym, czego mi brakuje, albo czego mam za dużo. Bo przecież rozumku nigdy za mało a ciałka zawsze za dużo.  ( oczywiście to BZDURA! i nie daj sobie tego wmówić) 

Nie wszystko zawsze wyjdzie, nie zawsze uśmiech będzie się malował na Twojej twarzy, a szef będzie sympatyczny. Czasami wylejesz kawę,  poplamisz tę bluzkę. I wiesz co? To właśnie jest idealne. Nie masz wpływu na sytuację w której się znajdujesz.  Masz wpływ na swoją reakcję na nią. Na tym się skup. 

Małe rzeczy prowadzą do szczęścia.  Na wielkie możesz się nie doczekać,  a jeśli się pojawią mogą okazać się zbyt małe.

Nie ma na co czekać. 

Ps. Jest tak cieplusio i milusio na zewnątrz,  że sezon tańca na podwórku do TGD, ale nie tylko uważam za oficjalnie rozpoczety!

Życzę Ci cudownego dnia, spokojnej nocy!💓 

Reklamy

12 uwag do wpisu “Rozwijam 

 1. Lulu

  taa, fajne dzieciaki i fajny kawałek. prawdziwy.
  jednak chciałam zauważyć że jest różnica między byciem nieidealnym (każdy jest) a robieniem komuś na złość wygłaszając jeden z kilku najbardziej denerwujących tekstów działających na niego jak płachta na byka. po cóż ach po cóż tak robić? jest to działanie nieroztropne…
  miłego wieczoru również

  Polubienie

   1. Zib

    Nieidealny IDEAŁ? A są gdzieś inne?😉
    No tak (!) pełno w około. Głównie na wystawę ,choćby typu instacośtam.
    A potem jest tylko wystawka (wyrzucenie na śmietnik) gdy co nieco się zużyło. Nie kreujemy siebie dla innych, bądźmy sobą!
    Do przemiłej Lulu: cokolwiek nie zrobisz, nawet jak tylko oddychasz,zawsze znajdzie się ktoś komu robisz tym na złość. Więc wyluzuj i spraw sobie kota, wiesz jak to pomaga☺
    Pozdrowienia dla wszystkich 😊

    Polubione przez 2 ludzi

   1. 🙂 od serca dla Ciebie…
    Nauka Chrystusa kieruje ludźmi przez wskazywanie im tej nieskończonej doskonałości – Ojca Niebieskiego, do którego dobrowolnie dążyć może każdy człowiek, bez względu na stopień swej niedoskonałości. (Lew Tołstoj)

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s